
Dr. Némedi Erzsébet, Zsóka
– az élelmiszeripar paradigmaváltásának forradalmára
Gyermekként egy édesipari üzemben varázsolta el az ízek és illatok világa, de már akkor látta az iparág kihívásait: az adalékanyagok szükségességét, a hulladékot, és az egészség háttérbe szorulását. Mérnökként és biotechnológusként a fenntartható és táplálkozástudomány alapjait figyelembe vevő élelmiszertermelés úttörője lett, aki komplex problémákra komplex megoldásokat hoz. Saját ügynökségét azért alapította, hogy a jövő élelmiszereit prémium minőségben, hulladékmentesen és az egészséget szem előtt tartva alkossa meg, ezzel párhuzamosan a gyártók érdekeltségét megalapozza.
A TEDxGyőr színpadán arról beszél, hogyan kapcsolódik a nagyipari élelmiszertermelés a globális felmelegedéshez, és miért létfontosságú, hogy termelési rendszereinket holisztikus kontextusba helyezzük. Elhivatottan hisz abban, hogy a tudományok kapcsolódásainak felfedezése a kulcs a tápláló, változatos és fenntartható jövőhöz. Az élelmiszeripar ugyanis az emberiség túlélésének záloga – ideje felismernünk ezt a szerepet.

Csillag-Csatlós Csilla
– aki segít újra megtalálni az egyensúlyt
Tanárként kezdte, majd válságmenedzserként és topmenedzserként dolgozott, mígnem egy nagy karrierváltással coach lett – pont akkor, amikor a Forbes a legjobb vezetők között emlegette. Ma executive coachként és burnout szakértőként vezetőket és csapatokat segít abban, hogy a teljesítmény nyomása helyett megtalálják, mi az, ami igazán elég.
TEDxGyőr előadásában a slow livingről, az aranykalitkáról és a mesterséges intelligencia korában felértékelődő emberi kapcsolatok fontosságáról mesél. Hisz abban, hogy az egyensúly megteremtése mindannyiunk felelőssége – és ezt csak mi magunk tehetjük meg.

Sipka Bence
– az ember és technológia kapcsolatának pszichológusa
Gyerekként a sci-fi regények bűvöletében élt, mára pedig azon dolgozik, hogy a technológia ne csak lenyűgözzön minket, hanem valóban szolgálja az emberi kiteljesedést. Pszichológusként és a LifeTech Balance központ alapítójaként segít eligazodni a mesterséges intelligencia, algoritmusok és digitális eszközök világában. Nemcsak a digitális függőségeket kezelik, hanem MI asszisztált tanulási rendszerek és VR szimulátor fejlesztésében is közreműködnek.
TEDxGyőr előadásában megmutatja, milyen pszichológiai alapokra van szükség ahhoz, hogy a technológia valóban az emberi kiteljesedést szolgálja – mert a jövőnk a tudatos kapcsolatainkon múlik, akár az emberekkel, akár az eszközeinkkel.

Stumpf-Biró Balázs
– kollapszológus, kutató
Balázs a Cassandra Program társalapítójaként és a Deep Adaptation mozgalom hazai képviselőjeként az éghajlatváltozás és a globális polikrízis hatásait kutatja, emellett a társadalmak általános összeomlásának és az emberek mentális felkészülésének témájával is foglalkozik. A Betyáros Világ podcast alkotójaként és a Pannon Egyetem doktoranduszaként a változáshoz való alkalmazkodás fontosságának, szükségességének, illetve elméleti es gyakorlati lehetőségeinek érthető közvetítésére törekszik.
TEDxGyőr előadásában arról beszél, hogyan készülhetünk fel a változásokra, és miért a tudatos alkalmazkodás a kulcs egy élhető jövőhöz. Szerinte a legfontosabb döntésünk az, hogy mit kezdünk az idővel, ami nekünk adatott.

Dr. Kárpáti György
– a filmek erejének kutatója és alakítója
György egész életét átszövi a film – nézőként kezdte, majd kritikusként, moziüzemeltetőként, forgalmazóként és oktatóként is mélyen elmerült a világában. A Futni mentem című film producereként egy teljesen új szemléletet hozott a magyar filmes közegbe, amely nemcsak szakmai, hanem nézői sikert is hozott.
TEDxGyőr előadásában arról mesél, hogyan lehet alkalmazkodni az új filmes kihívásokhoz és nézői elvárásokhoz, és miért lehet a filmkészítés módszertana inspiráló más területeken is. Hisz a tudásban, a szakértelemben és abban, hogy másokban is meg kell bíznunk.

Kassai Karola Xénia
– a technológia és jog határmezsgyéjén
Karola technológiai jogász, üzleti stratéga és a KassaiLaw – az első virtuális, interdiszciplináris ügyvédi iroda az EU-ban – alapítója. Európa-szerte támogatja a technológiai vállalatokat, miközben a jog és a mesterséges intelligencia metszéspontjában dolgozik.
TEDxGyőr előadásában arra hívja fel a figyelmet, hogy az AI nem csupán alakítja az iparágakat, hanem észrevétlenül formálja a gondolkodásmódunkat is. Vajon mi alakítjuk az AI-t vagy az AI alakít minket? Karola szenvedélyesen hisz abban, hogy az innovációt felelősséggel kell ötvöznünk, hogy közben megőrizhessük mindazt, ami igazán emberré tesz minket.
Angol nyelvű előadás.

Dániel Balázs
– a Boogie Woogie Virtuóza
Balázs a legvirtuózabb magyar boogie woogie zongoristaként és a stílus hazai nagyköveteként világszerte népszerűsíti ezt az energikus, magával ragadó műfajt. Rendszeresen koncertezik Európa-szerte és az Egyesült Államokban, miközben házigazdája a Boogiefesztnek, Magyarország egyetlen nemzetközi boogie woogie fesztiváljának.
TEDxGyőr előadásában nemcsak mesél az élőzene erejéről, hanem be is bizonyítja, hogy egy több évtizedes zenei stílus ma is mindenkit megmozgat. Készen állsz? Neked benne van a boogie a lábadban?